9 lapkr. | Aeroventic
Vėdinimo įrenginys su rekuperacija – virtuvėje?

DOMEKT R 200 V

UAB KOMFOVENT jau daug metų sėkmingai gamina ir eksportuoja į Skandinaviją vėdinimo įrenginį DOMEKT R 200 V. Jis mėgstamas vartotųjų ir itin populiarus daugiabučiuose, kur yra sąlyginai nedaug vietos. Įrenginys itin vertinamas vartotojų Šiaurės Europos šalyse, bet pastaruoju metu sparčiai populiarėja Lietuvoje bei Baltijos šalyse. Įrenginys yra nedidelis, todėl gali būti sumontuotas mažoje erdvėje, pavyzdžiui, virtuvės spintelėje! KOMFOVENT inžinieriai sukonstravo šį įrenginį specialiai tokio dydžio, kad jis galėtų būti integruotas į virtuvės spintelę: įrenginio gylis – 32 cm, o plotis – 60 cm. Kai įrenginys uždengiamas baldine plokšte, jis puikiai įsilieja į virtuvės interjerą.

DOMEKT R 200 V gaminamas su rotaciniu šilumokaičiu, ypač tinkančiu šiaurės šalių klimato sąlygoms – rotacinis šilumokaitis efektyviai veikia net iki -30oC.

Įrenginio privalumai:

 • Vienas kompaktiškiausių visoje vėdinimo rinkoje
 • integruojamas į virtuvės baldus
 • Išmanusis valdymas
 • Efektyvus neužšąlantis rotacinis šilumokaitis
 • „Įjunk ir naudokis“

Be savo kompaktiškų gabaritų šis įrenginys yra ir vienintelis pritaikytas tiesioginiam sujungimui su KOMFOVENT virtuviniu gaubtu.

Įrenginys su integruotu virtuviniu gaubtu atlieka 2 funkcijas:

 • Vėdina patalpas. Tiekia švarų orą, šalina užterštą ir grąžina šilumą.
 • Šalina užterštą orą nuo viryklės ir palaiko oro balansą patalpose. Įjungus virtuvinį gaubtą, įrenginyje automatiškai didinamas tiekiamo oro kiekis į patalpas ir mažinamas ištraukiamo oro kiekis iš patalpų.

Montavimo ypatumai

Dažniausiai vėdinimo sistema su šilumogrąža butui yra įrenginėjama kartu su apdailos darbais, bet jeigu bute jau padarytas pilnas remontas – irgi ne jokia bėda. Galima sumontuoti įrenginį ir prie esamos buto apdailos. Tiesa, tam reikės šiokių tokių  pertvarkų. Pagrindinis buto pertvarkymas būtų tas, kad reikėtų plano, kaip kuo geriau pravesti ortakius. Geri meistrai pasirūpins, kad nuo to nenukentėtų buto lubų aukštis.

Daugiau apie DOMEKT įrenginių montavimo ypatumus galite rasti čia ››

Kodėl vėdinimo įrenginys su rekuperacija atsirado virtuvėje?

Istoriškai susiklostė taip, kad kai kurios Europos šalys pritaria tvarios ir švarios energijos politikai labiau nei kitos – tai Skandinavija (Norvegija, Švedija ir Danija). 20a. pabaigoje aplinkosauginiai energijos taupymo motyvai tapo kaip niekad aktualūs. Skandinavijoje teisės aktai buvo sureguliuoti tokiu būdu, kad jau 90-aisiais didžioji dauguma visų pastatų turėjo įrengtą mechaninį vėdinimą su rekuperacija. Būtent pastatai yra atsakingi už trečdalį viso galutinio energijos suvartojimo ir yra vieni iš svarbiausių anglies dioksido išmetimo kūrėjų. Projektuojant visuomeninius pastatus ar privačius namus nekyla klausimų dėl šilumogrąžos ir vėdinimo svarbos, tačiau projektuojant nedidelius butus (kur taupomas kiekvienas centimetras) rasti tinkamą vietą vėdinimo įrenginiui (šilumogrąžiui) dažnai nėra paprasta.

„Kelią pramynė“ būtent Skandinavijos šalys, kurios daugiau nei pusę amžiaus diktuoja vėdinimo madas Europoje ir kuria standartinius sprendimus, kuriuos vėliau sėkmingai pritaiko ir kitos šalys. Skandinavijoje itin paplitęs sprendimas santykinai nedideliuose butuose (iki 100m²) montuoti vėdinimo įrenginį su rekuperacija ir integruotu virtuviniu gaubtu virtuvėje virš viryklės. Toks įrenginys vėdina patalpas, o tais momentais, kai gaminamas maistas, įrenginio ventiliatorius panaudojamas užterštam orui pašalinti. Sprendimas ypač tinka daugiabučiuose, kuriuose yra nuo 10 iki 20 individualių butų. Kiekviename bute įrengiama individuali, decentralizuota vėdinimo sistema.

kas tai aeroventic?
 • kas tai aeroventic?

  Aeroventic, tai tarptautinis sprendimas, skirtas HVACR sričiai. Buvo suprojektuota, kad sukurti progą, gamintojams, kaip ir platintojams, pristatyti savo verslo ir produktų vertę visame pasaulyje. Viena sistema veikianti pasauliniu mastu.

 • Įmonės vizitinė

  Kurkite savo įmonės vertę, pristatant savo konkurencinį pranašumą.

  Pateikite katalogus, parinkimo programas ir pagrindines informacijas apie Jūsų verslą.

 • Virtualus produktų salonas

  Tai puiki vieta pristatyti visus produktus vienu metu be pastangų. Kiekvienas produktas turi parinktį "Pridėti prie užklausos", kad palengvinti klientams. Klientas siunčia užklausa tiesiogiai Jums.

 • Aktualijos, Informacijos kanalas

  Pagrindinai aeroventic, tai offline mugės atitikmuo, kur pristatote savo įmonę ir produktus, platinate katalogus, užmezgate ryšius ir rūpinatės, kad Jūsų įmonė būtų pastebima toje srityje.

Registruotis
Partneriai